Cellulit a terapia kontrastami

Terapia kontrastami (Therapy Cool) to nic innego, jak naprzemienne poddawanie ciała działaniu wysokiej i niskiej temperatury. Jest niezwykłą gimnastyką dla całego układu krwionośnego, dzięki której można poprawić swoje zdrowie i urodę.

Na czym polega zabieg Therapy Cool

Zabiegi te przeprowadzane są gabinetach kosmetycznych. Ciało ubrane w specjalny kombinezon i podłączone do monitora jest poddawane w kolejnych fazach zabiegu działaniu na przemian gorącej i zimnej wody. Trwa około godziny i kończy się przepływem gorącej wody. Zimna woda powoduje obkurczanie się naczyń krwionośnych, z kolei ciepło prowokuje ich rozszerzanie i przyspieszenie krążenia krwi. Dzięki temu następuje szybsze oczyszczanie organizmu z toksyn.

Dla zdrowia i urody

Terapia kontrastami – dzięki zwiększeniu ilości białych ciałek krwi, wpływającemu na uruchomienie wszystkich procesów uzdrawiających – poprawia kondycję zdrowotną i funkcjonalność całego organizmu. Przyspiesza metabolizm, działa także regenerująco na stawy i napięcia mięśniowe.

Ale to nie jedyna zasługa terapii kontrastami. Jej stosowanie wywiera niezwykłe działanie na urodę. Wskutek usuwania z organizmu toksyn i nadmiaru wody zmniejsza się wyraźnie widoczność cellulitu – ,,pomarańczowej skórki”, będącej zmorą współczesnych kobiet.

Różnica temperatur i gładka skóra

Temperatura jakiej poddawane jest ciało w fazie gorącej oscyluje między 37 – 40 stopniami Celsjusza, a etap zimny przebiega w temperaturze poniżej 12 stopni.
Po serii takich zabiegów skóra odzyskuje swoją naturalną jędrność staje się gładka, elastyczna, bez nieestetycznych grudek i nierówności na skórze.

W medycynie ludowej od wieków zabiegi hartowania ciała zmiennymi temperaturami polecano mężczyznom dla poprawienia tężyzny fizycznej, a kobiety chroniły swoje dzieci przed chorobami i poprawiały ich odporność.
Zabiegi tego rodzaju nie są zalecane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób z chorobami przewlekłymi. Niewskazane są także w przypadku problemów z żylakami i stanami zapalnymi skóry.