Detox wspomaga odchudzanie

Regularny detoks całego organizmu jest zalecany wszystkim. Ułatwia pozbywanie się toksyn chorobotwórczych, gromadzących się we wszystkich narządach wewnętrznych i umyśle. Takie holistyczne podejście do zdrowia gwarantuje dobre samopoczucie przy doskonałej kondycji fizycznej.

Dobra strategia to połowa zwycięstwa

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że regularne oczyszczanie organizmu sprzyja także zmniejszaniu wagi ciała. Detoksu nie należy jednak utożsamiać z drastyczną dietą czy głodówką.

Wystarczy opracować strategię, która wyeliminuje produkty nie służące naszemu zdrowiu, a równocześnie nauczy nas korzystać z naturalnych i łatwo dostępnych metod oczyszczania ciała od wewnątrz.

Istnieje kilka złotych zasad życia codziennego, które mogą stać się świetną i skuteczną zabawą, nie wymagającą od nas radykalnych zmian stylu życia.

Dużo wody, dużo ruchu

Pierwsza najważniejsza zasada dotyczy wypijania sporych ilości wody w ciągu dnia. Jest ona niezbędna, aby wszystkie procesy, które warunkują prawidłowe funkcjonowanie organizmu mogły przebiegać prawidłowo.

Dzięki wodzie wydalamy z moczem szkodliwe produkty przemiany materii. Najlepiej mieć butelkę wody w zasięgu ręki i nieustannie z niej korzystać. Super sprawą jest wypijanie na czczo szklanki ciepłej wody z sokiem z połówki cytryny. Zapewnia równowagę elektrolitów i odchudza.

Druga zasada dotyczy solidnej porcji codziennego ruchu, takiego, który pozwoli wypocić nagromadzone toksyny i wzmocnić układ krążenia. Wystarczy pół godzinny dziennie aby spalić nadwyżkę kalorii, a po wysiłku wskazana jest oczyszczająca kąpiel.

Odstawmy cukier i sól, a pokochajmy zieloną herbatę

Wyeliminowanie z diety nadmiaru cukru i soli to kolejny krok ku oczyszczeniu. Zbyt dużo cukru obciąża nadmiernie trzustkę, a sól z przetworzonej żywności zatrzymuje wodę w organizmie.

Pokochajmy za to zieloną herbatę! Kubek bogatej w przeciwutleniacze herbaty, którą wypijemy rano zamiast kawy wypłucze toksyny, oczyści jelita ze złogów i wyraźnie zmniejszy naszą wagę.

Szczotkowanie skóry

I na koniec – szczotkowanie skóry na sucho. Wiemy, że skóra działa jak nerki filtrując toksyny. Okrężne ruchy oczyszczają zatkane pory, usuwają martwy naskórek i poprawiają krążenie.