Jak zauroczyć spojrzeniem – długie rzęsy

Prawdziwa tajemnica kobiecości kryje się w jej spojrzeniu. Aby posiadało ono moc zauroczenia musi mieć doskonałą oprawę.

Jeszcze całkiem niedawno zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs były stosowane jedynie w charakteryzacji filmowej i fotograficznej. Dzisiaj – dostępne dla wszystkich stały się tak powszechnym i popularnym zabiegiem jak manicure. Są niezbędne niemal w każdej stylizacji, bez znaczenia czy chodzi o klasyczną elegancję, czy nowoczesne trendy wizerunkowe.

Innowacyjne metody stylizacji rzęs pozwalają na optyczne powiększenie oka, a także na delikatną korektę jego kształtu. Jak wybrać najlepszy sposób na zagęszczenie i przedłużenie rzęs?

Metoda 1:1

Najpopularniejsza, wymagająca od stylistki precyzyjnej dokładności jest aplikacja 1:1. Na każdej powiece można dokleić nawet około 100 rzęs – w zależności od oczekiwań, a rezultat utrzymuje się 2-3 miesiące. Rzęsy wyglądają bardzo naturalnie, są wodoodporne i nie wymagają używania mascary. Do ich pielęgnacji należy używać kosmetyków na bazie wody.

Aplikacja ekspresowa

To jedna z nowszych metod przedłużania rzęs – równie efektowna, ale szybsza w wykonaniu. Wystarczy ok. pół godziny aby rzęsy zostały przyklejone według specjalnie opracowanego wzoru. W tym przypadku jednak są one przyklejane na znacznie krótszy czas – około 3 tygodni.

Aplikacja samodzielna – rzęsy na pasku

Rzęsy na pasku są przeznaczone do samodzielnej aplikacji. Ta metoda zapewnia efekt przedłużonych rzęs na specjalne okazje. Rzęsy są dostępne w różnych kolorach i wzorach, od kolorów naturalnych po wersje fantazyjne. Przyklejane są za pomocą specjalnego lateksowego kleju.
Zjawiskowy wygląd nadają spojrzeniu kolorowe, delikatne rzęsy mające kształt naturalnych piór, które mogą być przyklejane w całości lub podzielone na fragmenty. Są oryginalnym uzupełnieniem standardowego zabiegu przedłużania rzęs.

Ciekawie komponują się z klasycznymi czarnymi rzęsami – rzęsy kolorowe tworząc ciekawą oprawę oczu. Na przykład połączenie brązowych i czarnych rzęs to doskonałe rozwiązanie przy delikatnym typie urody.