Laserowe wybielanie zębów

Nie wszyscy z nas zostali obdarzeni przez naturę pięknymi, śnieżnobiałymi i lśniącymi zębami. Ponadto są one narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników, szczególnie barwiących pokarmów czy papierosów. Na szkliwie pojawiają się przebarwienia, a doraźna pomoc w postaci wybielających past jest często niewystarczająca. To znak, że zęby wymagają bardziej radykalnych zabiegów.

Tylko profesjonalne wybielanie zębów

Zabiegi wybielania zębów są zabiegami w pełni bezpiecznymi dla szkliwa pod warunkiem, że zostają wykonane w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Błędne są także podejrzenia, jakoby zabiegi te zwiększały ich podatność na próchnicę.

Efekt prawidłowo wykonanego zabiegu wybielania utrzymuje się około 2 lat, a zęby mogą zostać rozjaśnione nawet o 8-10 odcieni. Trzeba jednak pamiętać o zabiegach higienizacyjnych, takich jak usuwanie osadów i kamienia nazębnego. Zanim jednak poddamy się zabiegowi musimy wyleczyć wszystkie ubytki w zębach.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg laserowego wybielania zębów to jedno z najnowszych osiągnięć w dziedzinie wybielania, umożliwia usunięcie nawet długotrwałych przebarwień.
Trwa około 2 godzin. Najpierw zostaje dokładnie osłonięta w celach ochronnych jama ustna łącznie z dziąsłami. Także oczy zabezpieczone są specjalnymi okularami.
Później na zęby nakładany jest żel wybielający o odpowiednio wysokim stężęniu. Jest to najczęściej nadtlenek wodoru o 30% stężeniu. Żel aktywowany jest wiązką lasera i powoduje rozkład barwników powodujących przebarwienia na zębach..

Żele ochronne i biała dieta

Laserowe wybielanie zębów to metoda dosyć droga, ale bardzo skuteczna i nie zabierająca dużo czasu. Może jednak czasami być przyczyną podrażnienia dziąseł i pozabiegowej nadwrażliwości zębów. Wskazane jest wówczas stosowanie specjalnych żeli do higieny jamy ustnej, które wzmacniają osłabione szkliwo zębów. Żel wystarczy stosować raz w tygodniu.
Zalecana jest także przez okres 2 tygodni tzw. biała dieta, wykluczenie barwiących napojów oraz unikanie kwaśnych owoców i warzyw.