Po co mężczyznom feromony?

Już kilkadziesiąt lat temu naukowcy odkryli, że każdy człowiek wydziela specjalne substancje, które otaczają go delikatną, nieuchwytną mgiełką. Informują one przedstawicieli płci przeciwnej o jakości naszego seksualnego potencjału. Odkryto je w pocie, ślinie i spermie – są niepowtarzalne jak linie papilarne. Mimo, że są bezwonne stanowią największy atrybut seksualnej atrakcyjności.

Niewerbalny przekaz

Jeśli stężenie hormonów jest zbyt niskie w organizmie mężczyzny – kobieta nie jest w stanie odebrać tego niewerbalnego przekazu. W naszych czasach to niestety nagminne zjawisko. Już sam nerwowy tryb życia może sprawić, że poziom androstadienonu u mężczyzny się obniża.

Syntetyczny feromon miłości

Syntetyczne feromony dla mężczyzn wiernie odtwarzają naturalne substancje i działają na podświadomość kobiet. Są najlepszym afrodyzjakiem, uwodzą i zwiększają pożądanie seksualne. Nawet przeciętni, mało atrakcyjni mężczyźni zaczynają działać na kobiety jak magnes.

W składzie feromonów występuje wysoko stężony androstadienon, nazywany feromonem miłości, dzięki któremu mężczyzna jest postrzegany jako bardziej męski, pewny siebie – prawdziwy samiec alfa.

Podświadomość kobiet i feromony

Przeprowadzone badania wykazały, że kobiety są bardziej wyczulone na zapachy jakie wydziela męskie ciało niż odwrotnie. Podczas owulacji ta wrażliwość jest jeszcze wyższa. Jeśli nowo poznany mężczyzna wydaje się kobiecie atrakcyjny, to z pewnością odpowiada im jego zapach. To działanie podświadomości – bo świadoma ocena zapachu mężczyzny następuje jedynie podczas zbliżenia seksualnego.

Jak stosować

Na rynku są dostępne produkty zawierające skondensowane feromony w bezpiecznych dawkach. Są produkowane najczęściej w formie sprayu, wystarczy aby mężczyzna spryskał się niewielką ich ilością w okolicach szyi i za uszami. Można je stosować okazyjnie lub systematycznie dla wzmocnienia efektu. Dzięki nim mężczyźni mogą zwiększyć swoją siłę przyciągania i zainteresowanie kobiet swoją osobą. A to często skutkuje nawiązaniem bardziej intymnych relacji.