Przeciwzmarszczkowe trio C+A+E

Nie ma drugiej takiego tercetu wśród witamin jak witaminy C, A i E. Każda z nich odgrywa inną rolę w naszym ciele, ale kiedy zejdą się razem potrafią naprawdę zdziałać niezwykłe rzeczy. To najlepsza naturalna metoda na zmarszczki – zapobiegająca starzeniu się skóry i odmładzająca twarz. Nie potrzebujemy liftingów i wypełniaczy zmarszczek.

Musimy jednak pamiętać, że skuteczność oddziaływania witamin na urodę jest nieporównanie większa, kiedy organizm otrzymuje je równocześnie z zewnątrz i od wewnątrz.

Cudowna witamina C

Witamina C, czyli kwas askorbinowy bezspornie jest królową wszystkich witamin. Bezlitośnie wymiata z organizmu wszystkie wolne rodniki przyspieszające starzenie się skóry. Jest niezastąpiona przy uszczelnianiu naczyń krwionośnych i produkcji kolagenu. Poprawia nawilżenie skóry, a regularnie stosowana całkowicie usuwa płytsze zmarszczki i spłyca głębokie. Mimo, że na rynku dostępne są gotowe preparaty z kwasem askorbinowym, pamiętajmy że nie ma nic lepszego niż naturalne maseczki. Nie na darmo nasze babcie nakładały na twarz świeże truskawki, czy plasterki ogórka.

A+E wcale nie gorsze

Podobną rolę spełniają witaminy A i E – nie bez powodu nazywane eliksirem młodości.
Retinol, czyli podstawową formę witaminy A znajdziemy w tranie, wątrobie i jajkach. Z kolei beta-karoten, czyli roślinną formę witaminy A zawierają wszystkie pomarańczowe i żółte owoce oraz warzywa. To przede wszystkim marchew, dynia, pomidory i morele.

Witamina A jest często wykorzystywana w preparatach przeciwzmarszczkowych, ponieważ jest odpowiedzialna za produkcję kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego. A jeśli dołożymy do niej witaminę E, jej właściwości zostają zwielokrotnione – witamina E także poprawia syntezę kolagenu i elastyny, regeneruje naskórek działając przeciwzmarszczkowo. Najlepszym źródłem witaminy E są kiełki pszenicy, oleje roślinne, soja i orzechy.

Maseczka przeciwzmarszczkowa

Doskonale wygładza zmarszczki naturalna maseczka karotenowa. Potrzebujemy 2 dojrzałe morele bez pestek, łyżeczkę oliwy, łyżkę tłustego mleka oraz 2 wyciśnięte kapsułki witaminy A+E. Wystarczy rozgnieść widelcem morele, dodać resztę składników i nałożyć na twarz. Po 15 minutach należy zmyć letnią wodą.