Słuchaj swojego ciała – będziesz szczupła

Niezwykle trudno odnaleźć się w ogromnej ilości diet modnych w danym sezonie. Gubią się w nich nawet specjaliści od żywienia. Bo z modą na odchudzanie jest dokładnie tak jak z tą żurnalową – co sezon inna. Dieta Duncana, Diamondów, Kwaśniewskiego, Atkinsa, kapuściana i ryżowa – było ich naprawdę dużo. Diety bazujące na produktach roślinnych i na mięsie, diety bezglutenowe, a nawet drastyczne głodówki. A poza tym liczenie kalorii, które nie zawsze kończy się sukcesem i apteki wypełnione suplementami diety obiecującymi szczupłą sylwetkę i zdrowie.

Nasze ciało wie najlepiej

Tak naprawdę tylko nasze ciało dokładnie wie, czego potrzebuje i w jakich ilościach. A my jako pierwsi dowiadujemy się, czy karmimy je właściwie czy beznadziejnie.
Jeśli uważamy co kładziemy na talerz – organizm odwdzięcza się nam ogromną ilością energii oraz gładką i ładną cerą. Jeśli jednak traktujemy żołądek jak śmietnisko, gdzie wolno wrzucać co popadnie i w dowolnych ilościach – ciało odwzajemni się bólem, bezsennością, a czasem chorobą.

Zdrowe odżywianie opiera się na kilku prostych zasadach . Aby uzyskać spadek wagi bez skutków ubocznych i szkody dla zdrowia nie trzeba bezwzględnie stosować konkretnej diety. Wystarczy spełnić kilka podstawowych warunków.

Różnorodność na talerzu

Przede wszystkim zapewnijmy sobie rozmaitość produktów na talerzu, dającą obfitość witamin, minerałów i innego dobra niezbędnego właściwego funkcjonowania organizmu.
Niech będą to umiarkowanie małe porcje, jedzone o stałych porach.

Bez pośpiechu i z umiarem

Pamiętajmy, że ciało nie lubi pośpiechu, szczególnie podczas jedzenia. Jedzenie ma nam sprawiać przyjemność, delektujmy się nim w spokoju. Zawsze unikajmy nadmiaru, organizm mówi nam, kiedy mamy dosyć, wystarczy go posłuchać.

Dla własnego dobra powinniśmy posiąść umiejętność właściwego przygotowywania potraw. Tak naprawdę nasze brzuchy bardzo lubią gotowane i duszone potrawy, wystarczy tylko przekonać do nich kubki smakowe. Nie przepadają natomiast za wszelkimi używkami, mimo że nam wydaje się, że jest inaczej.

Ruch i uśmiech

Nasze ciało uwielbia też ruch – jakikolwiek. Każdy rodzaj aktywności fizycznej służy zdrowemu odchudzaniu.

To koniec wszystkich zaleceń, które są proste, logiczne i oczywiste. Jeśli dołożymy do nich codzienny uśmiech – uzyskanie szczupłej sylwetki i zgrabnej figury mamy zapewnione.